Памятник «Слава Шахтарській праці»

251

Пам’ятки в Пам’ятник «Слава Шахтарській праці», фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник «Слава Шахтарській праці», екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 595

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Пам’ятник «Слава Шахтарській праці» прикрашає Шахтарську площа Київського району р. Донецька і є символом головної професії Донеччини. Якщо в’їхати в місто з північної сторони, то подорожні неодмінно побачать цей пам’ятник, оскільки повз нього проходить цілий транспортний потік від ж/д вокзалу, аеропорту і автовокзалу.

По центру площі височіє чавунна скульптура шахтаря, в його правій витягнутій руці — шматок вугілля. Висота пам’ятника – чотири метри, вага – 22 тонни. Один лише шматок вугілля важить 90 кілограмів і виготовлений з алюмінію.

Історія народження пам’ятника така: статуетка у вигляді робітника-шахтаря була виконана у вигляді подарунка для Микити Сергійовича Хрущова. Дегтярьов, голова Ради народного господарства, запропонував зробити на основі цієї статуетки пам’ятник, який і був встановлений в Донецьку в 1967 році. Над пам’ятником працювали: скульптор Ракитянський Костянтин Юхимович і архітектор Вігдергауз Павло Ісакович. Бронзовий шахтар був відлитий на заводі «Ремкоммунелектротранс» в Донецькій області, там же була виконана і облицювання постаменту з мармуру.