Памятник С. М. Кірову

368

Пам’ятки Пам’ятник С. М. Кірову, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник С. М. Кірову, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 2 507

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Пам’ятник роботи скульптора Залмана Віленського, був поставлений на перетині Кіровського пр-ту (кол. Богатяновский) і Садової вулиці, в 1939 році. Цьому передувало руйнування стояв на цьому місці Покровського Храму. Гранітна облицювання храму пішла на обробку постаменту для пам’ятника. Висота пам’ятника – 3,5 метра, вага – 2,5 тонни. На постаменті напис: “…Успіхи дійсно у нас величезні. Чорт його знає, якщо по-людськи сказати, так хочеться жити і жити…”

На початку 2000-х років було вирішено відновлювати Покровський храм на колишньому місці. Пам’ятник перенесли трохи далі, на перетин Кіровського пр-ту і Пушкінської вулиці. Ходили чутки, що виною тому, що пам’ятник і храм не стали сусідами, послужило слово «чорт» в напису на постаменті. Крім того, Кіров був атеїстом і взагалі неоднозначною фігурою, тому близькість його пам’ятника з храмом була б недоречною. Тому, на його місці, поруч з відбудованим храмом встановили пам’ятник цариці Єлизаветі.