Памятник «Пржемисл і Лібуше»

599

Пам’ятки в Пам’ятник «Пржемисл і Лібуше», фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник «Пржемисл і Лібуше», екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 19 362

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Пам’ятник «Пржемисл і Лібуше» знаходиться в районі Вишеград, в Празі. Існує кілька легенд про заснування сучасної столиці Чехії. В одній з романтичних версій виникнення Праги згадується княгиня Лібуше, пам’ятник якій сьогодні і підноситься у Вишеграді. Згідно з легендою, саме ця міфічна княгиня перенесла столицю на лівий берег Влтави зі словами “Бачу місто велике, до зірок вознесеться слава його…”. Однак, пам’ятник присвячений не тільки княгині Лібуше. Правою рукою дівчина обіймає свого чоловіка Пржемисла – простого орача, якого в 721 році дівчина княжих кровей полюбила всім серцем і звела на трон.

Сьогодні неподалік від пам’ятника «Пржемисл і Лібуше» на Вишеграді розташувалися та інші статуї скульптора Мыслбека, які присвячені героям чеських легенд і міфів. Сам пам’ятник княгині і її чоловікові дуже постраждав у воєнний час, але пізніше був повністю відреставрований і по сей день радує туристів і місцевих жителів своєю первозданною красою.