Памятник П. І. Чайковському

262

Пам’ятки Пам’ятник П. І. Чайковському, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник П. І. Чайковському, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Пам’ятник П. І. Чайковському знаходиться у невеликому сквері на вулиці Великій Нікітській, в місті Москва. Він був виготовлений за проектом архітекторів Д. Б. Савицького і А. А. Заварзіна, а також скульпторів в. І. Мухіної та Н.Р. Зеленської, і встановлений в листопаді 1954 року, в честь 100-річчя з дня народження композитора.

Пам’ятник відлито з бронзи і встановлений на масивному гранітному постаменті, на якому бронзовими літерами викладений напис «Великому російському композитору Петру Іллічу Чайковському». Він зображений сидячим на стільці і злегка дирижирующим лівою рукою, немов по навіяному хвилинному натхненню. З боків у постамент врізається низька металева решітка, на якій залізними нотами записані уривки з найвідоміших творів П. І. Чайковського.

В ході реставрації пам’ятника в 2007 році, була виявлена пропажа деяких нотних знаків і олівця композитора. Справа в тому, що серед студентів консерваторії існує легенда, яка говорить, що ноти цього пам’ятника можуть послужити відмінним талісманом, що забезпечує успішну музичну кар’єру. За хитрим задумом авторів монумента, якщо поглянути на пам’ятник зверху, то можна побачити, що він схожий на знак музичної нотації «Фермата».