Памятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС

366

Пам’ятки Пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС в Луганську було приурочено до 20 річниці страшної, яка змінила екологічну обстановку величезних територій, катастрофи на атомній електростанції невеликого міста Київської області – Чорнобилі. У той час основні сили всього Радянського Союзу і особливо республіки Україна були кинуті на усунення наслідків аварії.

Люди, які були призначені ліквідаторами наслідків, чудово розуміли, що вони їдуть не на курорт, і умови там будуть просто жахливими. Однак радянська людина, завдяки своїй самовідданості, не боячись труднощів, зробив неможливе. У найкоротші терміни був виготовлений саркофаг, і подальше випромінювання радіації пішло на спад. Вже протягом року рівень радіоактивного фону знизився, де в 1000, а де і в 10 000 разів.

У двадцяту річницю аварії, завдяки архітектору Монастирської і скульптору Чумаку, а також ініціативи громадських організацій області та міліції Луганська був встановлений пам’ятник на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Символічний оголений чоловік, бо від радіації практично нічим не захиститися, прикриває собою світ від вибуху атома, який знаходиться за ним.