Памятник князю Вацлаву

182

Пам’ятки Пам’ятник князю Вацлаву, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник князю Вацлаву, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пам’ятник князю Вацлаву знаходиться у місті Прага, в районі Вишеград. Він стоїть на бастіоні святого Петра, в затишному тихому саду недалеко від кладовища. Поруч проходить дорога, по якій святий покровитель чеської землі князь Вацлав ходив за життя з Вишеграда в Прагу.

Святий Вацлав, святий благовірний князь В’ячеслав Чеський – це чеський князь з роду Пржемисловичів, шанується католиками і православними святий і покровитель Чехії, правил з 924 року по 935 або 936 рік. Був убитий братом Болеславом, а оскільки за життя користувався любов’ю і повагою народу його канонізували.Спочатку ця скульптура стояла на Вацлавській площі, в 1680 році її поставили навпроти Индржской вулиці.У 1827 році вона знову перенесена на сусідню площу і, нарешті, в 1879 році монумент було перенесено на Вишеград.

Кінна статуя святого Вацлава була створена скульптором Іржі Бендла, за іншими джерелами автором був Пендля. З 1959 року на Вишеграді варто копія цієї статуї, виконана Й.Новаком з пісковика, а оригінал знаходиться в Національному музеї.