Памятник Карлу Марксу в Ульяновську

252

Пам’ятки Пам’ятник Карлу Марксу в Ульяновську, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник Карлу Марксу в Ульяновську, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 326

Пам’ятник Карлу Марксу в місті Ульяновську, розташований в центрі міста. Пам’ятник був відкритий в 1921 році, і це було одне з перших скульптурних зображень К. Маркса в Радянському Союзі. Творці пам’ятника – радянський скульптор С. Д. Меркуров і архітектор професор Ст. А. Щуко. Міфологічний сюжет Атланта поєднаний з образотворчими прийомами класицизму та раннього модернізму, і Карл Маркс тут уособлює собою, як титан думки і духу.

Перший пам’ятник в цьому місті – це погруддя Маркса К. був зроблений з гіпсу і був представлений, як тимчасовий варіант. У 1921 році був встановлений другий, нинішній монумент з граніту, який є унікальним статуєю. Це перший пам’ятник після революції, споруджений з твердого матеріалу — граніту, і при цьому, це єдиний випадок, коли замовлення скульптору на виготовлення проекту пам’ятника був підписаний особисто в. І. Леніним. Незважаючи на важкі умови війни, розруху, пам’ятник, закладений у 1920 році був споруджений менше, ніж за півтора року та урочисте відкриття відбулося 7 листопада 1921 року.