Памятник гімназисту Ульянову і молодогвардійцям

118

Пам’ятки Пам’ятник гімназисту Ульянову і молодогвардійцям, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник гімназисту Ульянову і молодогвардійцям, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Пам’ятник Ульянову-гімназисту і молодогвардійцям – меморіальний комплекс, в честь видатних людей, які зробили значний внесок в історію міста, району і країни вцілому. Володимир Ілліч уже в молоді роки брав активну участь у житті суспільства, і вже тоді, по видимості, у нього назрівали революційні плани в голові. Не можна випустити з уваги значимість діяльності підпільної організації «Молода Гвардія» під час Великої Вітчизняної війни.

Над комплексом працювали група українських скульпторів і архітектор. Так, роботи над скульптурами проводили Федченко Василь Харлампійович, Мухін Віктор Іванович і Агібалов Василь Іванович. Композицію становив архітектор Сидоренко Олександр Олександрович.

Крім бронзової ростової скульптури Ульянова, заввишки 2,1 метра, були виготовлені бюсти відомих членів «Молодої Гвардции», висотою близько 0,9 метра. Для постаменту був використаний гранітний матеріал. Під статуєю Ульянова знаходиться постамент розмірами 2.2 на 0,9 метра, а бюсти Уляни Громової, Івана Земнухова, Олега Кошового, Сергія Тюленина, Івана Туркенича і Любові Шевцової тримають на собі постаменти розмірами 0,8 на 0,6 метра. Скульптури були відлиті на заводі «МонументСкульптура» у колишньому місті Ленінграді.

Композиція була розміщена в Сквері імені 30-річчя ВЛКСМ у 1962 році. В наш час сквер перейменований в парк «Молода Гвардія»