Памятник героям-десантникам

253

Пам’ятки Пам’ятник героям-десантникам, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник героям-десантникам, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 164

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Феодосія вписала своє ім’я в історію Великої Вітчизняної війни багато в чому завдяки героїчному керченсько-феодосійського десанту 1941 року. На честь цієї важливої події на феодосійської набережній 7 травня 1994 року встановлена скульптура, що відображає моряків-десантників.

Керченсько-феодосійська десант 26 грудня 1941 року – 2 січня 1942 року проводився як частина контрнаступу Червоної Армії. Це була найбільша морська десантна операція в ході Великої Вітчизняної війни. Сенс її полягав у тому, щоб фашистські війська втратили можливість використовувати Керченський півострів як плацдарм для проникнення на Кавказ. Разом з тим вона змусила німецьке командування зняти частину сил з-під Севастополя, полегшивши його захисникам відображення другого ворожого штурму. Моряки і піхотинці висаджувалися на причали порту феодосії, потрапляючи під шквальний німецький вогонь. Хто-то вплав добирався до берега в холодній морській воді. Люди проявляли масовий героїзм, йдучи на вірну загибель, – відступати було нікуди, а підтримку ніхто і не обіцяв.

Пам’ять про цих героїчних днями втілена в бронзовому монумент, що стоїть на березі моря. На невисокому постаменті зображені фігури двох бійців, солдата-піхотинця і матроса-сигнальника з прапорцем у руках. Щороку жителі року збираються біля пам’ятника, щоб вшанувати пам’ять героїв-десантників і опустити вінки на хвилі Чорного моря.