Памятник ДНК

597

Пам’ятки Пам’ятник ДНК, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник ДНК, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 877

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Пам’ятник ДНК (або дезоксирибонуклеїнової кислоти), один з найбільш незвичайних пам’ятників світу і, мабуть, єдиний у світі пам’ятник, присвячений цій молекулі. У народі він більш відомий під назвою «Молекула ДНК», а насправді є пам’яткою науці. Історія монумента почалася більше сорока років тому, коли ця споруда з алюмінію з’явилося на вулиці в місті Зеленограді, як символ інституту радіоелектроніки. Однак ця конструкція не припала до душі мешканцям міста, ні адміністрації, і його благополучно обміняли на кілька тон металу у Воронежа.

Тепер знехтувана зеленоградцами металева монументальна конструкція встановлена на автомобільній розв’язці вулиці Фрідріха Енгельса. У 2010 році занедбаний пам’ятник адміністрація міста хотіла прибрати і здати в переплавку, однак на його захист заступилася громадськість, преса і жителі міста. Сучасність, незвичність і неординарність «молекули ДНК» сподобалися всім. І чиновники погодилися зберегти незвичайний декоративний елемент в Центральному районі і відреставрувати його.

Пам’ятник встановлений поруч з кафедральним собором Воронежа. На тлі кафедрального собору пам’ятник виглядає особливо незвично. Футуристична «молекула ДНК» і білосніжний собор створюють дивовижне, але гармонійне поєднання старовинної, патріархального і нового, сучасного.

До речі, дезоксирибонуклеїнова кислота забезпечує зберігання, передачу від покоління до покоління і реалізацію генетичної програми практично всіх живих організмів на планеті. Погодьтеся, це дуже важливий пам’ятник!