Памятник адміралу Фаддею Фаддеевичу Беллінсгаузеном

309

Пам’ятки Пам’ятник адміралу Фаддею Фаддеевичу Беллінсгаузеном, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник адміралу Фаддею Фаддеевичу Беллінсгаузеном, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пам’ятник адміралу Фаддею Фаддеевичу Беллінсгаузеном – пам’ятник відважному мореплавцю, одного з першовідкривачів Антарктиди встановлений у Радянському сквері міста Кронштадта у вересні 1870 року.

Над створенням пам’ятника працювало кілька людей – автор самого пам’ятника скульптор І. Н. Шредер, архітектор І. А. Монігетті виконав малюнки п’єдесталу і креслення основи, а гранітні роботи виконав А. А. Барінов. Загальна висота композиції більше 4 метрів. Тут же можна побачити герб роду фон Беллингсгаузенов, остільки цей рід був ще в незапам’ятні часи зведений в баронское гідність.

Знаменитий мандрівник Ф. Ф. Беллінсгаузен був призначений Кронштадтським військовим губернатором в 1839 році і залишався на цьому посту до своєї смерті в 1852 році. При ньому, в Кронштадті, вишикувалися Пароплавний завод, форти, гавані і батареї, відбудовувалась міська фортеця. Саме завдяки його турботі з’явилися численні сквери, облаштовувалися бульвари, розбитий Інженерний сад, розширено Літній сад.

Пам’ятник був створений на пожертви товаришами по службі і шанувальників видатного мореплавця. Про це говорять слова, вибиті на п’єдесталі: «Нашому полярному мореплавцю, адміралу Фаддею Фаддевичу Беллінсгаузеном. 1870». Фігура адмірала представлена у весь зріст. Він повною адміральській формі XIX століття. Однією рукою він спирається на глобус, що лежить на трьох дельфінів, що символізує мужність, стійкість і бойову майстерність соратників.