Памятник А. С. Грибоєдова

220

Пам’ятки Пам’ятник А. С. Грибоєдова, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник А. С. Грибоєдова, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пам’ятник А. С. Грибоєдова знаходиться на початку Чистопрудного бульвару, неподалік від однойменної станції метро, в місті Москві. Він був встановлений в 1959 році,над його проектом працював скульптор А. А. Мануилов.

Скульптура зображає поета, який стоїть на круглому постаменті, який наполовину прикритий завісою. Біля підніжжя постаменту по колу розміщені персонажі комедії «Горі від розуму». Композиція пам’ятника Грибоєдова Олександра Сергійовича вибудувана саме таким чином, оскільки його твір «Горі від розуму», що став не тільки відомим, а й актуальним навіть на сьогоднішній день, і прославили його на весь світ.

Місце для встановлення скульптурної композиції було обрано невипадково, Олександр Сергійович деякий час жив неподалік звідси, у будинку №42 по вулиці Мясницькій, який чудово зберігся до наших днів. Крім цього, драматург часто прогулювався по Чистопрудному бульвару, можливо, розмірковуючи про сюжет свого видатного твору.