Палац Гуеля

274

Пам’ятки в Палац Гуеля, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Палац Гуеля, екскурсовод, замовити екскурсію,

Палац Гуеля в Барселоні (кат. Palau Güell) — міський житловий будинок на вулиці Каррер-Ноу-де-ла-Рамбла (кат. Carrer Nou de la Rambla), побудований Антоні Гауді за замовленням шанувальника його таланту, каталонського промисловця Еусебіо Гуеля.

Палац, побудований у 1885-1890 роки, є однією з ранніх робіт знаменитого архітектора. У проекті палацу вперше знайшли відображення з’єднання декоративних і структурних елементів, що стало згодом характерною рисою його творчості. Гауді по-різному використовував у декоративному оформленні сталеві несучі конструкції. У палаці він спроектував плоскі візантійські склепіння. На фасаді будівлі виділяються дві пари великих воріт, через які кінні екіпажі і вози могли слідувати безпосередньо в нижні стайні і льохи, в той час як гості могли підніматися по сходах на верхні поверхи.

У цьому витворі Гауді виразно простежується прагнення архітектора відмовитися від еклектичного стилю в пошуках нових форм. Якщо фасад ще в деякій мірі нагадує венеціанські палаццо, то внутрішні інтер’єри палацу Гуеля відкривають багату обстановку, що поєднує в собі твори декоративно-прикладного мистецтва, інтарсії та меблі, виготовлену за спеціальним замовленням для палацу. Відрізняється своєрідністю і оформлення стін і склепінь палацу. Димарі на даху палацу Гуеля виконані у формі різних фігур і нагадують про парк Гуеля.

У 1984 році палац Гуеля разом з іншими архітектурними шедеврами Гауді був внесений у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.