Озеро Мала Ріца

627

Пам’ятки в Озеро Мала Ріца, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Озеро Мала Ріца, екскурсовод, замовити екскурсію,

Озеро Мала Ріца знаходиться в п’яти кілометрах від озера Велика Ріца, в басейні річки Юпшара, на схід від Гагрського ущелини, в Абхазії. Воно розташоване біля підніжжя гори Пшегишхва, на висоті 1.235 метрів над рівнем моря.

Озеро має витягнуту з заходу на схід, овальну форму, його ширина становить 290 метрів, а довжина 530 метрів. Глибина озера – 76 метрів, а його площа 0,153 квадратних кілометрів. Береги озера з півдня, заходу і півночі високі і круті, з східного боку до озера підходить стежка, яка починається біля озера Велика Ріца. Берегова лінія слабо порізана, але обійти озеро на березі вкрай складно, так як місцями берег прямовисно обривається в воду.

Живлення озера відбувається виключно атмосферними опадами, які стікають з навколишніх гір. Озеро не має поверхневого стоку, ні одна з постійних річок не впадає й не витікає з нього. Рівень води озера в крайній мірі залежить від накопичених за зиму опадів, які випадають переважно у вигляді снігу, а протягом весни тане.