Острів Кемпа

272

Пам’ятки в Острів Кемпа, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Острів Кемпа, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 141

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Рідко в якому місті можна побачити природні пам’ятки, а у Вінниці таке місце є, причому в центрі міста – це острів Кемпа. Що цікаво – цей острів має штучне походження, тобто коли він був півостровом, і перетворили його на острів тільки в якості захисного бастіону. На ньому були побудовані фортифікаційні споруди, які, на жаль, не збереглися.

Кемпа завжди був невід’ємною частиною міста, в різний час на ньому розташовувалися в’язниця, міська скарбниця, садиба старости з господарськими будівлями. Два мости через протоки Бугу зв’язали острів з містом, за ним курсувало трамвайне сполучення. Мости були зруйновані під час війни, а після замість них була встановлена понтонна переправа, яка діє досі.

У радянський час острів перейменували, назвавши Фестивальним. Назва – не символічне, тут регулярно проходив музичний фестиваль «Зорі над Бугом», але після розпаду великого і могутнього СРСР йому повернули первісну назву.

Зараз острів – величезна паркова зона з рідкісними рослинами, в облямуванні мальовничих берегів і річкових проток. В недалекому майбутньому він перетвориться на величезний розважальний комплекс з декількома центрами дозвілля для дітей та дорослих, зимовим садом та готелем.