Острів-фортеця Мамула

273

Пам’ятки в Острів-фортеця Мамула, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Острів-фортеця Мамула, екскурсовод, замовити екскурсію,

У середині XIX століття австрійські власті побудували тут невелику фортецю для охорони всього затоки від потенційних зловмисників. Керував будівництвом і згодом самою фортецею сербський генерал, губернатор Далмації Лазар Мамула, в честь якого фортеця і отримала свою нинішню назву. Пізніше і острів втратив свою первісну назву і став називатися Мамула.

Під час Першої та Другої світової війни острів використовувався окупаційними силами як перевалочний пункт.

Сьогодні фортеця Мамула представляє одне з найбільших і фундаментальних укріплень на Адріатичному морі. Монументальність споруди та добротність, з якої воно було зведено в свій час, точність форм і відмінна функціональність дозволяють їй і сьогодні залишатися однією з самих надійних фортець у своєму регіоні.

Вона не використовується і в даний час охороняється як пам’ятка культури. Однак сам острів не закритий і одноденні туристичні поїздки на човнах цілком поширене явище. Щоб дістатися сюди, вам треба придбати квиток на катер, який відбуває з Герцег-Нові.

Владою розглядаються проекти відновлення роботи фортеці Мамула і створення на її території зони ексклюзивного туризму з усією інфраструктурою, за умови збереження первозданної форми і монументальності споруди.