Нижній ставок

311

Пам’ятки в Нижній ставок, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Нижній ставок, екскурсовод, замовити екскурсію,

Найбільший ставок Верхнього парку, що в місті Ломоносов, Ленінградської області, займає площу 882 квадратних метра. Він був утворений в 1711 році, за допомогою будівництва греблі з дерев’яними шлюзами на річці Карасте. По спеціальному каскаду річка спрямовується до затоки по мальовничих балкам. Береги Нижнього ставу покриті густою рослинністю.

Раніше ставок називали розважальних морем, і тут плавали невеликі гребні та парусні судна, а біля берега була пристань. Іноді на ставку влаштовували морські битви, з участю двадцяти гарматних кораблів «Єлизавета», «Оранієнбаум», «Святий Андрій».

Безпосередньо біля ставка побудований Японський павільйон – частина Великого палацу. У східній частині ставка піднесена Петерштадтская фортеця.

Колись, нижній ставок служив резервуаром води, для постачання фонтанів у Нижньому саду. У північній частині ставка, через водоспад розкинувся міст, який спочатку був дерев’яним, потім в XIX столітті став кам’яним, а потім у 1900 році міст оформили чавунною огорожею. Ближче до південної боці ставу на ставочку розташований острів, на якому ростуть вікові дерева.