Наказні палати Псковського Кремля

199

Пам’ятки в Приказные палати Псковського Кремля, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Приказные палати Псковського Кремля, екскурсовод, замовити екскурсію,

Палати представляють із себе двоповерхова будівля, виконане з вапнякової плити. Товщина стін сягає до 2,5 метрів. Вхід прикрашений величезною аркою, від якої в будівлю ведуть круті сходи. Особливу увагу привертає дах, яка виконана в чотири каскади.

Наказні палати на території псковського Кремля з’явилися наприкінці XVII століття. Приміщення будувалося місцевого воєводи, де він міг би вирішувати важливі питання щодо частини населення. З моменту спорудження палати були поділені на кілька відділів: посольський, раздрядный, помісний, грошовий і судний. Сам воєвода розташовувався на другому поверсі.

У XVIII столітті в палатах влаштували склад зброї, а ще трохи пізніше воно перейшло у володіння Архієрейського будинку. У той час на першому поверсі палат влаштували базар, а на другому трактир. Розважальний заклад пропрацював недовго. В радянські часи в приміщенні влаштувалися будинок народної творчості та міністерство охорони здоров’я. Сьогодні в палатах на другому поверсі відкрито музей. Там по максимуму відновили оздоблення кімнати, в якій колись сидів воєвода. На першому поверсі влаштували подобу Рагсу, де за старовинними звичаями розписують молодят.