Музей мозаїк Великого палацу в Стамбулі

343

Пам’ятки в Музей мозаїк Великого палацу в Стамбулі, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Музей мозаїк Великого палацу в Стамбулі, екскурсовод, замовити екскурсію,

Музей мозаїк Великого палацу прийняв своїх перших відвідувачів у 1953 році і до 1979 року входив в структуру Археологічного музею, а потім був переданий в управління Музею Святої Софії. В його експозиції представлені експонати, виявлені археологами в ході розкопок біля мечеті Султанахмет.

На ділянці, на якому в 1935 році почалися розкопки, перш розташовувався величезний палац візантійських імператорів, зведений Юстиніані I і розорений хрестоносцями в 1206 році. Дослідження тривали кілька років, але були припинені з початком Другої Світової війни, вчені змогли продовжити їх тільки 50-х роках. Вже в перші роки роботи археологів вченим вдалося виявити цілу серію чудових мозаїк, які лягли в основу майбутньої музейної експозиції. Археологам вдалося знайти мозаїчні підлоги Великого палацу.

За часом виникнення мозаїки Великого палацу значно давніша, ніж мозаїки Софійського собору і монастиря Хору. Дуже цікаві представлені в них античні сюжети: сцени полювання, збирання врожаю — такі ж, що і в розкішних віллах стародавніх римлян. Кожна мозаїка являє собою справжній витвір мистецтва.