Музей «Молода гвардія»

267

Пам’ятки в Музей «Молода гвардія», фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Музей «Молода гвардія», екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 147

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Луганщина славиться різноманіттям історичних і краєзнавчих музеїв і меморіалів. Серед них музей, присвячений підпільної діяльності комсомольський організації «Молода гвардія». У далекому 1942 році під час фашистської окупації р. Краснодона місцева молодь під проводом Олега Кошового проводила різні диверсійні та агітаційні акції проти окупантів. Організація молодогвардійців налічувала понад сотню юнаків і дівчат, наймолодшому з яких було всього 14 років. На жаль, підпільний рух було розкрито і велика частина його учасників були розстріляні, або живцем скинуті в шурф шахти.

У 1944 році обком комуністичної партії організував у будинку Кошового музей, який на той час був частиною обласного краєзнавчого музею. У ньому були зібрані різноманітні матеріали, що розповідають про діяльність «Молодої гвардії», а також особисті речі, фотографії та нагороди підпільників.

Пізніше музею було надано статус Державного і в 1970 році він був переведений в нову будівлю, що налічує дванадцять залів. За довгі роки діяльності музею експозиції поповнено матеріалами з історії р. Краснодона, його видатних громадян – стаханівцях і Героїв Радянського Союзу.

За активну патріотичну діяльність серед молоді музей отримав орден Дружби народів.