Монумент «Козак Їли»

235

Пам’ятки в Монумент «Козак Їли, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монумент «Козак Їли», екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 1 114

Монумент «Козак Їли» знаходиться в центральній частині міста Астани, на площі Незалежності, розташованої між парком «Millennium» і Президентським парком. Поблизу від монумента знаходяться Музей історії Казахстану, Палац Незалежності, Палац творчості «Шабит», мечеть «Хазрет Султан» і Палац миру і згоди.

Монумент являє собою білу колону, на вершині якої знаходиться позолочена фігура міфічної птиці Самрук. Колона встановлена на чотирикутній підставі з білого мармуру. В основі кожної з чотирьох сторін розташовані декоративні ніші з барельєфами, що описують основні віхи в історії незалежності країни. На одному з барельєфів зображений перший президент республіки Нурсултан Назарбаєв.

Висота монумента складає 91 метр, що символізує рік здобуття Казахстаном незалежності. За основним монументом встановлена колонада, виготовлена з білого мармуру. Монумент «Козак Їли» символізує основні цінності казахстанської державності та є одним із нових символів країни.