Монастир Святого Пальяни

339

Пам’ятки в Монастир Святого Пальяни, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монастир Святого Пальяни, екскурсовод, замовити екскурсію,

Монастир Святого Пальяни найстаріший на Криті, він знаходиться в 20 кілометрах до Венерато. Раніше обителі належало багато земель, сьогодні він займає невелику скромну територію.
Заснували монастир в 688 році, спочатку він належав Візантійській імперії, тому він був дуже розкішно оформлений. У 1304 році єпископ Константинополя забрав монастир у своє підпорядкування, оскільки багатства монастиря не залишило його байдужим. Після захоплення Криту в 1204-1211 роках, Венеція знову стала претендувати на цей монастир. З 1669 року, після захоплення Криту турками, обитель багато разів грабували й розоряли.

В кінці XIX століття в монастир Святого Пальяни знову повернулися його мешканці, сьогодні тут живуть близько 50 черниць. Хоча початкове багате оздоблення скиту не відновлено, цей монастир дуже популярний і славиться своєю незвичайною іконою, захованої за розкішною кроною миртового дерева.