Могнинская церква св. Георгія

380

Пам’ятки в Могнинская церква св. Георгія, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Могнинская церква св. Георгія, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Ця велична церква була побудована в 1532 році завдяки старанням і фінансових коштів громадян Манденова, Бастамова і Башинджагова. За словами фахівців-істориків творці орієнтувалися на Ечміадзінський храм як на прототип.

Чому церква назвали Могнинской? Французький мандрівник Жан Шарден ділиться з легендою, почутої у місцевих жителів, вказуючи, що «Могнин — це назва села, біля Єревана, де довгий час зберігався череп святого Георгія, а коли святиню перенесли в відбудований храм, то і використовували назву місцевості».

У радянську епоху був перетворений у музей народного мистецтва, який був закритий в 1980 році. Після цього церква тривалий час не використовувалася як релігійна споруда й поступово руйнувалася. У 2009 році відбулося часткове обвалення церкви, що призвело до катастрофічних наслідків. На даному етапі вирішується питання про збереження Могнинской церкви як значущого пам’ятки культури та проведення грамотних відновлювальних та реставраційних робіт.