Міський сад імені Шевченка

371

Пам’ятки в Міський сад імені Шевченка, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Міський сад імені Шевченка, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 2 382

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Сад Шевченка — одне з найбільш відвідуваних місць Харкова. Це чудовий міський парк, розташований в центрі міста, між Клочківській та Сумської вулицями. Він був закладений засновником Харківського університету Василем Каразіним у 1804-1805 роках. Розбиття парку проводили в існуючій природної дубовому гаю. На верхній терасі Саду Шевченка розташований ландшафтний парк, а на нижній — прекрасний ботанічний сад. Спочатку парк називався Університетським. У 1808 році тут була відкрита астрономічна обсерваторія.

У середині XX століття була проведена капітальна реконструкція Саду Шевченка під керівництвом архітектора В. П. Ширшова та дендролога К. Д. Кобезского. В результаті були висаджені дерева, чагарники, а також побудовані нові алеї та фонтан. В даний час головними визначними пам’ятками парку є Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, Пам’ятник Василю Назаровичу Каразіну, Пам’ятний знак репресованим кобзарям, Пам’ятник футбольному м’ячу, Пам’ятник архангелу Михаїлу, а також Пам’ятник 50-я паралель і Скульптура «Аксакал».