Мертве місто Припять

428

Пам’ятки в Мертве місто Прип’ять, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Мертве місто Прип’ять, екскурсовод, замовити екскурсію,

Прип’ять – один з наймолодших міст України, заснований у 1979 році на річці Прип’ять. Звідси і назва міста. У 80-х роках, місто активно розвивався: йшло будівництво кінотеатру «Прометей», готелю «Полісся», а також грандіозного будинку культури «Енергетик». Парки, сади і сквери стали окрасою міста. Чисельність населення становила 48 тис. осіб і щороку ця цифра збільшувалася.

У 1972 році почалося будівництво масштабної Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Через дев’ять років після її відкриття, місто спіткало нещастя.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася аварія. Місто заполонила радіація, у недоступному для життя кількості. Почалася повна евакуація людей у населені пункти київської області. Подавалися автобуси з супроводом, людям дозволяли брати тільки найнеобхідніші речі, документи. Протягом 1986 – 1991 року було евакуйовано 163 тисячі осіб.

Після евакуації місто стало схоже на привид: занедбані будинки, в яких речі, незважаючи на радіацію, встигли розтягнути мародери, зарослі вулиці.

Сьогодні в зоні ЧАЕС проводять екскурсії: відвідують дитячий садок, школи, готелі. Незважаючи на такий незвичайний вид екскурсії по «мертвим містом», охочих завжди вистачає.