Меморіальний комплекс Зайсан

251

Пам’ятки в Меморіальний комплекс Зайсан, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Меморіальний комплекс Зайсан, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 106

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

У 1979 році був заснований Зайсан – меморіальний комплекс, побудований до річниці дій на Халкін-Голі. З пагорба Зайсан відкривається вид на долину річки Толу і весь Улан-Батор.

До 1971 року на вершині Зайсан був розташований обеліск, заснований у пам’ять воїнів, які загинули за свободу Монголії. Меморіальний комплекс включає в себе бетонний шпиль з серпом, соембо і молотом. Центр композиції – статуя Радянському солдату. Скульптура – створення П. Зулзага і Ц. Доржсурэн. Пам’ятник солдату втілює в собі мужність, громадянський обов’язок і гуманізм.

В меморіальному комплексі Зайсан розташована чаша з вічним вогнем з полірованого граніту червоного кольору. По всьому периметру чаші висічений національний орнамент з побажанням вогню не згасати ніколи. Однак, на жаль, у 90-их роках вогонь загасили, і в даний момент він не горить.

До 70-річчя з дня перемоги на Халкін-Голі меморіальний комплекс Зайсан було впорядковано. До цієї важливої дати було встановлено освітлення зовні і всередині знаменитого споруди, відреставрований комплекс скульптур та встановлені лавки. Біля комплексу посаджено 5000 кущів і 30 сосен.