Медресе Шердор

487

Пам’ятки в Медресе Шердор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Медресе Шердор, екскурсовод, замовити екскурсію,

Медресе Шердор – це ісламське освітній заклад, який виконує роль та духовної семінарії, і середньої школи. Воно було побудовано в 1619-1636 роках в Самарканді, у східній частині площі Регістан.

Медресе Шердор спочатку було названо в честь свого засновника – Ялангтуша Бахадура. Сучасна назва – Шердор, медресе отримало завдяки мозаїчній візерунку на парадному порталі. Майстер зобразив епізод полювання на міфічного звіра, зовні схожого на лева і незабаром цей сюжет став національним символом Узбекистану. Всередині і зовні медресе декоровані яскравими неповторними орнаментами, виконаними з глазурованого цегли. У свою чергу, башти та стіни споруди прикрашені мозаїкою з квітковими мотивами і цитатами з Корану.

Медресе Шердор має ряд особливостей. Так, наприклад, в центрі арки над головним входом зображена унікальна свастика, здавна символізує родючість і достаток. За час свого існування медресе кілька разів піддавався реставрації, найбільш значимі роботи проводилися на початку ХХ століття, під керівництвом радянських архітекторів. Сьогодні цей пам’ятник чудової архітектури Самарканда, вважається однією з головних визначних пам’яток міста. У 2001 році, медресе Шердор було включено в Список об’єктів Всесвітньої спадщини Юнеско.