Мечеть-медресе Ляля-Тюльпан

228

Пам’ятки в Мечеть-медресе Ляля-Тюльпан, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Мечеть-медресе Ляля-Тюльпан, екскурсовод, замовити екскурсію,

Знаменита мечеть-медресе «Ляля-Тюльпан» з її стрункими мінаретами видно здалеку. Це одне з найбільш значних культових споруд Уфи. Будівля мечеті виглядає легким, світлим і є предметом гордості жителів Башкортостану. Будівництво мечеті тривало близько дев’яти років — розпочалося у 1989 році і було поєднано з урочистостями на честь 1100-річчя прийняття ісламу цілим рядом народів Уралу та Поволжя.

Після деякої перерви, будівництво було відновлено в середині 90-х років. Над зведенням мечеті працювало більше двохсот башкирських і турецьких будівельників. Роботи не припинялися навіть взимку, завдяки чому мечеть «Ляля-Тюльпан» відкрилася в намічений термін. Будівля налічує три поверхи: на першому знаходиться спортивний і тренажерний зали, лазня, сауна і різні господарські приміщення; на другому — навчальні приміщення медресе, а на третьому – молитовний зал. У мечеті можуть одночасно знаходитись для молитви п’ятсот віруючих, що сидять пліч-о-пліч. Це прикмета, позначена в Корані — щоб між вірянами не проскочив злий дух.

Увійти в молитовний зал можна через два роздільних входу — чоловічий хід веде в нижню частину, а жіночий – у верхню, на балкон. Мечеть спирається на 6-метровий залізобетонний фундамент, на якому закріплені підстави мінаретів. Кожен з них сформований із залізобетонних кілець і має висоту 33 метри. Вершини мінаретів символізують бутони тюльпанів — звідси і назва мечеті.