Мавзолей Галли Плацидії

352

Пам’ятки в Мавзолей Галли Плацидії, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Мавзолей Галли Плацидії, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 178

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Мавзолей Галли Плацидії — це, мабуть, найдавніша римська споруда в Равенні. Вона датується V століттям. У 1996 році мавзолей був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зведення цієї будівлі приписується Галле Плацидії, дочки імператора Феодосія Великого, але мавзолей так і не став місцем її поховання – вона померла в Римі, і її поховали в родовій усипальниці.

Мавзолей примітний тим, що в ньому зберігся найдавніший зразок мозаїчних пам’яток. Внутрішні стіни будівлі покриті химерної візантійською мозаїкою, а світло проникає через віконні панелі, зроблені з алебастру.

На плані будівлі видно, що він виконаний у вигляді латинського хреста, в центрі якого поставлено куб, а над ним розміщений купол, невидимий зовні будівлі.

Взагалі зовнішній вигляд мавзолею досить аскетичний – його прикрашають тільки плоскі вертикальні виступи – лопатки, вхід в будівлю, за яким в’ються виноградні лози, охороняють дві пантери.