Люстгартен

355

Пам’ятки в Люстгартен, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Люстгартен, екскурсовод, замовити екскурсію,

Люстгартен виник в XVI столітті як господарство при палаці колишньої резиденції бранденбурзького курфюста. Після спустошливої Тридцятилітньої війни Фрідріх Вільгельм і його голландська дружина Луїза Генрієтта Оранська перебудовують Берлін. У 1646 році декоратор саду Майкл Ханфф і військовий інженер Йоганн Моріц перетворили колишнє господарство в парк з чудовими фонтанами, газонами, рівними доріжками, і курфюстина Луїза дала парку назва Люстгартен.

У 1713 році Фрідріх Вільгельм I викорчував в саду дерева, засипав м’яким піском і перетворив його на плац для парадів. Під час німецької окупації Наполеон в цьому місці мав свої війська. На початку XIX століття в забудові Берліна беруть участь багаті прусського королівства. Так на північному сході Люстгартена з’явилася будівля Старого музею, побудована архітектором Карлом Фрідріхом Шинкелем, а в 1826-1829 роках його перебудував Петер Йозеф Ленне. Парк поділено на шість частин, з’явився тринадцяти метровий фонтан на паровому двигуні. У 1851 замість фонтану з’явився величезний кінний пам’ятник Фрідріху Вільгельму III.

У часи Веймарської республіки Люстгартен – місце проведення політичних демонстрацій, а також масових мітингів у нацистській Німеччині. У 1945 році Люстгартен мав вигляд розбомбленого пустиря. Що почалося у 1991 році рух з метою відновлення парку дало Люстгартену нове життя. Сьогоднішній Люстгартен – чудовий парк в центрі Берліна.