Козачий камінь

348

Пам’ятки в Козачий камінь, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Козачий камінь, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 813

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Козачий камінь – одна з найбільш помітних пам’яток Хаджохского ущелини. Будь мандрівний з селища Каменномостский в станицю Даховскую в прямому сенсі слова не може минути Козачого каменю. Дорога йде вздовж ущелини огинає з двох сторін цей величезний шматок скелі, який багато років тому відколовся від хребта Уна-Кіз.

З каменем пов’язано безліч легенд та байок. Розповідають, що коли-то він відділяв землі козаків з Даховской і Хаджоха, і ті не соромилися перекочувати величезну скелю, щоб претендувати на більшу кількість землі. Деякі називають Козачий камінь – найбільшим у Європі, хоча це очевидно не так. Розповідають, що одного разу козачий отаман, сидячи на своєму коні, вітав з вершини каменю високопоставлених гостей Адигеї.

Є у каменю і інша назва – Дівочий. З ним також пов’язана легенда. Кажуть, що біля підніжжя каменя святкували черкеси день збору врожаю. Юнаки-джигіти змагалися в майстерності наїзників – вони повинні були скочити на коні на саму верхівку каменю. Але одного разу під час свята пішов дощ і нікому не вдавалося піднятися на слизький камінь. Лише один зовсім юний джигіт зумів пройти випробування. Але коли старійшини почали вітати сміливця, той зняв папаху і всі побачили, що це молода дівчина. З тих пір змагання у каменю проводити перестали, а сам камінь прозвали Дівочим.