Костел Святого Роха

360

Пам’ятки в Костел Святого Роха, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Костел Святого Роха, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 2 021

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Якщо рухатися по проспекту Незалежності у напрямку Площі Перемоги, на одному з її відрізків за будинками можна побачити прекрасний пам’ятник архітектури в готичному стилі – це костел Святого Роха. Він був зведений у 1861-1864 роках на кошти парафіян на місці старої дерев’яної каплиці. Проект будівлі створив академік Петербурзької академії мистецтв М. Сивицький. Костел знаходиться на території старого католицького кладовища, на якому до цих пір збереглася частина надгробних плит.

Переказ свідчить про те, що одного разу, під час страшної епідемії, що бушувала в Мінську, один з місцевих католиків побачив сон про те, що врятувати жителів міста може лише святий Рох. Щоб пророцтво збулося, потрібно знайти стару статую святого Роха, яка зберігалася десь в костелі боніфратрів. Її відшукали, привели в порядок і понесли процесією по місту. Через деякий час статуя придбала статус чудотворної і була передана на зберігання в храм на Золотій Горі. Незабаром, як свідчить переказ, епідемія закінчилася.

До революції костел мав 12 вікон, залізну покрівлю, розміри становили “в довжину 12,5 сажні, завширшки 4 і 2/3 сажні, а у висоту близько 5 сажнів”. На вершині двоповерхової вежі розміщувалися дзвони, кожен з яких мав своє ім’я. Під час Великої Вітчизняної війни будівля сильно постраждала від снарядів і бомб, але все ж таки вціліло. Після війни була проведена реставрація, і в костелі розташувався концертний зал камерної та органної музики. Богослужіння відновилися в 1991 році, а в 2006-му будівлю було повернуто католицької церкви.