Королівська бібліотека

183

Пам’ятки в Королівська бібліотека, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Королівська бібліотека, екскурсовод, замовити екскурсію,

У 1648 році королем Фредеріком III була заснована Королівська бібліотека, яка включила в себе всю наявну в Копенгагені колекцію творів європейської літератури. Більше ста років відвідувати її могли тільки представники королівської сім’ї і обмежене коло наближених. Лише у 1793 році королівська бібліотека отримала відкритий публічний доступ до всіх наявних творів.

У 1989 році фонди бібліотеки були об’єднані з ще двома зборами — книгами бібліотеки Копенгагенського університету і зборами Датської національної бібліотеки природознавства і медицини. Розмістити всі книги в одному місці абсолютно нереально, тому Королівська бібліотека знаходиться в чотирьох будівлях. Найстарша з них знаходиться на острові Слотсхольмен і є копією капели в резиденції Карла Великого у місті Ахен.

Сучасна будівля була побудована в 1999 році. Виконаний з чорного граніту, сталі та дзеркального скла, воно швидко отримав прізвисько «Чорний діамант». Камінь для нової будівлі бібліотеки привезли з Зімбабве. Це єдиний у своєму роді «абсолютно чорний граніт, який після полірування нагадує скло. Сама будівля має неправильну, складну форму, розглядаючи яку можна подумати, що бібліотека одночасно нахиляється в різні сторони.