Камяний фонтан

392

Пам’ятки в Кам’яний фонтан, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Кам’яний фонтан, екскурсовод, замовити екскурсію,

Кам’яний фонтан, розташований у місті Кутна Гора, являє собою пам’ятник середньовіччя, виконаний в стилі пізньої готики. Сьогодні навпроти цієї гігантської споруди на площі Рейсека підноситься рицарський будинок, реконструйований на початку XIX століття.

Історія цього фонтану іде своїми коренями в 1495 рік, коли біля одного з міських водойм були побудовані фиал і гранчаста призма, вишукано декорований різьбленими мереживами, краї яких вінчають хрести в готичному стилі.Проект цього дива інженерної думки був розроблений в майстерні архітектора Матіаша Рейсека. На будівництво було витрачено чимало коштів, і результат в кінцевому підсумку себе виправдав. Найвища точка резервуара фонтану знаходиться на висоті чотирьох метрів від землі.

Цей кам’яний фонтан досить активно використовувався городянами до самого початку XIX ст. Вода в резервуар надходила з масивним трубах з колодязя, розташованого в околицях міста. Спочатку труби були оброблені з дерева, а пізніше були з глини. Кам’яний фонтан без перебільшення можна назвати архітектурним шедевром і гордістю міста Кутна Гора.