Хрестовоздвиженська церква Казанського Богородицького монастиря

293

Пам’ятки в Хрестовоздвиженська церква Казанського Богородицького монастиря, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Хрестовоздвиженська церква Казанського Богородицького монастиря, екскурсовод, замовити екскурсію,

Хрестовоздвиженська церква знаходиться на Великій червоній вулиці в Казані і входить в ансамбль Богородицького чоловічого монастиря. Вона була побудована в 1877 році за проектом архітектора Тихомирова. З усіх будівель монастиря храм зберігся найкраще. В радянський час в ньому розташовувався Казанський державний педагогічний інститут. Коли стало відомо, що Ватиканський список Казанської ікони Божої Матері може бути повернутий Росії, почалися глобальні реставраційні роботи, в яких брали участь кращі фахівці з Казані і Санкт-Петербурга.

До урочистого відкриття був відновлений зовнішній фасад церкви та її внутрішнє оздоблення. На купол храму був встановлений хрест з чорного заліза, покритий зверху сусальним золотом. Позолотою був прикрашений і іконостас, виконаний у класичному стилі. Купол і стіни були заново розписані художниками А. Бєляєвим і А. П’янковим з Санкт-Петербурга. Список ікони був привезений через Москву з Риму від Папи Римського Іоанна Павла II. У 2005 році Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II особисто вніс його в Хрестовоздвиженську церкву.