Храм вогнепоклонників Атешгях в Баку

100

Пам’ятки в Храм вогнепоклонників "Атешгях" в Баку, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Храм вогнепоклонників "Атешгях" в Баку, екскурсовод, замовити екскурсію,

Храм вогнепоклонників Атешгях — Державний історико-архітектурний заповідник в Азербайджані, знаходиться недалеко від Баку. Є на околиці селища Амираджаны в Сураханском районі в 30 кілометрах від Баку загадкове місце, в якому зберігся стародавній індійський храм вогнепоклонників під назвою «Атешгях», що можна перевести як «Будинок вогню». Назва це не випадково. У тому місці на поверхню землі виривається природний газ, який, з’єднуючись з киснем, загоряється.

Це явище називається гарячі виходи природного газу і зустрічається дуже рідко. Тому ще в давнину тут було святилище зороастрійців-вогнепоклонників. Храм складається з 26 келій і основний кімнати з вхідним порталом. А поруч із храмом розташовується яма, в якій у священному вогні спалювали тіла померлих.

Основна частина будівель храму збудована приблизно в XVII столітті. В середині XIX століття, причини зміщення землі, вихід природного газу припинився. Прочани вирішили, що це покарання богів і назавжди поїхали в Індію.

Атешгях, як місце поклоніння, існував до 1880 року, поки останній паломник не покинув цей храм. У 1975 році після реставрації храм Атешгях відкрили для відвідування в якості філії Державного історико-архітектурного музею-заповідника.