Храм Святого Пророка Божого Іллі

244

Пам’ятки в Храм Святого Пророка Божого Іллі, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Храм Святого Пророка Божого Іллі, екскурсовод, замовити екскурсію,

Храм Святого Пророка Божого Іллі – один з найкрасивіших пам’ятників історії Нижнього Новгорода. Сказання глибокої старовини проносить через віки до нас легенду про зведення однієї з відомих нижегородських церков.

У XV столітті воєводою Нижнього Новгорода був молодий, але показав себе у боях Сімскій Іван Васильович. Бачачи, що супротивник, який підійшов до Новгороду, швидко заволодів Великою острогом. Зрозумів, що своїм малим гарнізоном місто не відстояти і допомоги чекати нізвідки. Сімскій вирішує дорого продати ворогам своє життя. Населення перебувало в паніці, очікуючи швидку погибель і жорстокий полон. У цей страшний момент згадав воєвода, що у в’язниці кілька років перебувають полонені литовські стрільці, яких і закликав на свою сторону. Литовці погодилися на пропозицію воєводи. У відповідальний момент, коли вороги були напоготові штурмом взяти місто, воїн Федір-Литовець пострілом вразив Мірзу — ватажка нагаєв. Махмет Амінь не зумів підпорядкувати нагаєв своєї влади і вони, не побажали підкоритися чужій владі, спрямували свою зброю на союзників. Замість наступу ворог змушений був відступати.

На місці ураження Мірзи в 1506 році був зведений дерев’яний храм Пророка Божого Ілії.
Знайома Іллінська церква не тільки військовою історією, але і вона має особливе значення для торгових людей. У 1817 році на свято Іллі пророка в Нижньому Новгороді відкрився ярмарок. І торговці молилися святому про вдалому торгу. Раніше в приході церкви селилися ямщики, привозили товари з далека.
У 1995 році храм повернули віруючим, і зараз ведеться його реставрація.