Горицький Воскресенський монастир

81

Пам’ятки в Горицький Воскресенський монастир, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Горицький Воскресенський монастир, екскурсовод, замовити екскурсію,

Жіночий православний монастир красиво розкинувся на березі Шексны в селі Горіци. Він охороняється державою як пам’ятка архітектури федерального значення.

Монастир у 1554 році заснувала княгиня Старицька, що складалася в родинних стосунках з царем Іваном Грозним. Її трагічна доля тісно сплелась з обителлю — сюди вона була насильно заслана, тут же була вбита. Після канонізації останки Старицької стали почитати як святі мощі. Обитель взагалі відома тим, що сюди відправляли неугодних відомих жінок самого високого походження.

З середини 16 століття монастир став відбудовуватись у камені. На його території знаходяться три кам’яні церкви — Воскресенська 16 століття, Покровська і Троїцький собор 19 століття. В стіні, якою вкритий монастир, розташовані келії, лікарняні та господарські корпуси. Як і безліч інших, Горицький монастир після революції був закритий і його приміщення використовувалися не за призначенням. Лише на рубежі 20 і 21 століть він знову був визнаний чинним. Зараз тут постійно живуть близько 10-12 послушниць. Також тут знаходяться дві особливо шановані ікони: Святителя Миколая і «Тихвинська» ікона Божої матері.