Гліптотека Мюнхена

586

Пам’ятки в Гліптотека Мюнхена, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Гліптотека Мюнхена, екскурсовод, замовити екскурсію,

Гліптотека в Мюнхені, заснована в 1830 році, являє собою одне з найбільших зібрань скульптури Стародавнього Риму і Древньої Греції, що перебуває у власності федеральної землі Баварія. Тут представлені скульптури, барельєфи і мозаїка більш ніж тисячолітній період – від архаїки до пізньої римської культури.

Своєю появою Гліптотека зобов’язана королю Людвігу I. Ще будучи принцом, Людвіг розсилав своїх представників по всій Європі з метою придбання унікальних скульптурних експонатів старовини.

Будівля комплексу, розташоване на Кенигсплац і збудоване за наказом Людвіга I, є першим будинком на площі баварської столиці, збудованому у вигляді античного форуму за проектом Карла фон Фішера.

Шедевром Глиптотеки є скульптура елліністичного періоду – «Фавн Барберіні», куплений в Римі в 1813 році. Тут також можна побачити скульптуру Аполлона Тенейского, фронтонні статуї эгинетов з храму Аттай і всім відомих Олександра Македонського, Діомеда і інших.

Крім гіпсових і мармурових пам’ятників, фонди Глиптотеки включають безліч предметів з бронзи, кераміки та інших матеріалів.