Георгіївський собор

506

Пам’ятки в Георгіївський собор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Георгіївський собор, екскурсовод, замовити екскурсію,

Георгіївський собор в місті Юр’єв-Польський Володимирській області знаходиться в найбільш давній її частині, на території стародавнього дитинця – внутрішньої укріпленої частини міста. Будівництво собору датується початком XIII століття.

Перший собор на цьому місці був закладений в 1152 році за указом князя Юрія Долгорукого. Як свідчать літописи, у 1230 році онук Долгорукого князь Святослав Всеволодович наказав розібрати старий церкву і на її місці звів нову, щедро прикрашені кам’яною різьбою. Будівництво було закінчено в 1234 році, проте вже через двісті років здавалося вічним будівля частково обрушилася. Іван III, князь Московський, наказав негайно відновити собор, доручивши це зодчому і підряднику Ст. Д. Ермолину. Майстер працював сумлінно, але йому все одно не вдалося повністю відновити ті чудові картини, які до цього суцільно покривали стіни собору. Але і зараз видно майстерно вирізані фігурки тварин, силуети людей, зображення рослин, створюють неповторний стиль храмів Юр’єв-Польської. Роздивлятися їх можна нескінченно, постійно знаходячи нові мотиви в орнаментах.

Улюблене заняття сучасних туристів – пошук фігурки слона на одній зі стін Георгіївського собору. Кажуть, що знайшов здійсняться всі бажання. Звичайно, це всього лише музейний міф, але сам пошук – справа надзвичайно захоплююче.