Георгіївська церква

320

Пам’ятки в Георгіївська церква, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Георгіївська церква, екскурсовод, замовити екскурсію,

Однією з головних визначних пам’яток Ленінградської області є Георгіївська церква, побудована у 1114 році на місці давнього кам’яного споруди в Старій Ладозі. За свою історію обитель неодноразово страждала від пожеж і реставрувалася, але незважаючи на це, їй вдалося зберегти свій первісний вигляд. Вона має досить романтичним виглядом, який приваблює багатьох любителів російських старожитностей і художників. Сяюча білизною своїх нещодавно відреставрованих стін, вона струнко підноситься над оточуючими будівлями.

Георгіївська церква являє собою характерний для другої половини XII століття варіант чотиристовпного храму, який увінчаний однією головою і має три равновысокие апсиди. Обитель має досить просту, але в теж час художньо виразну обробку фасадів, які розділених на три частини, що мають напівциркульні завершення з прекрасними арочними обрамленнями. Розміри церкви дуже малі, її площа становить всього 72 кв. м. Це стало причиною асиметричного розташування фасадних вікон, несуть на собі функціональну задачу з освітлення храму. Цей тип церкви багато в чому визначав всі наступні храмові споруди в Старій Ладозі до кінця XII століття.