Фонтан Доброму генію

262

Пам’ятки в Фонтан "Доброму генію", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Фонтан "Доброму генію", екскурсовод, замовити екскурсію,

Фонтан-пам’ятник «Доброму генію», відкритий в 2004 році на день міста, став ще одним свідченням вдячній пам’яті феодосійців про свого великого земляка Івана Костянтиновича Айвазовського.

30 травня 1887 року на засіданні міської думи Іван Айвазовський оголосив про дар Феодосії – 50 000 відер (600 куб. м) субашской води в добу. Субашський джерело належав його другій дружині Саркісова Ганні Микитівні.

У 1890 році на вулиці Італійської (вулиця Горького) був побудований фонтан-пам’ятник, який став знаком поваги місцевих жителів сімейства Айвазовський. На постаменті височіла бронзова жіноча фігура, яка тримала в руках раковину. З раковини вода стікала в кам’яну чашу, і, переповнюючи її через краї, спадала в басейн. Біля ніг фігури була поміщена прикрашена лавровим вінком палітра з написом «Доброму генію». За розповідями старожилів, у бронзовій фігурі узнавалась Ганна Микитівна, дружина художника В. К. Айвазовського. Під час Другої світової війни пам’ятник був втрачений.

Сучасний фонтан «Доброму генію» був відтворений скульптором Замеховским за старовинними листівками. Витончена біла колонада з написом «Великому Айвазовському та учням його вдячна Феодосія», що виникла навколо пам’ятника, стала авторським доповненням Замеховського до історичного вигляду фонтану.