Фарний костел Святого Франциска Ксаверія

286

Пам’ятки в Фарний костел Святого Франциска Ксаверія, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Фарний костел Святого Франциска Ксаверія, екскурсовод, замовити екскурсію,

Фарний костел Святого Франциска Ксаверія вважається одним з найбільш визначний пам’яток архітектури Білорусі. У минулому костел був одним з найбагатших монастирів єзуїтів у речі Посполитої, що займає цілий квартал в центральній частині Гродно. Особливу цінність католицького собору являє внутрішній розпис. Многосюжетные композиції, створені на початку 17 століття, розташовані на склепіннях і в нішах. Вівтар прикрашають безліч декоративних елементів з дерева, а так само ажурні стовпи і колонки іконостасу. У 2006 році в Фарний костел сталася пожежа і дві головні вівтарні статуї сильно постраждали. Відновлення вівтаря було вирішено виконати в новій колірній гамі.

Ім’я головного архітектора костелу не збереглося. Але досі католицький собор є головною архітектурною домінантою міста. Зовні він менш декорований, ніж усередині. У фасадних нішах встановлені дві скульптури. Святого апостола Петра легко дізнатися по ключам, а Павла по мечу, яке уособлює Слово, яке, як відомо, гостріше від меча. На самому верху в ніші можна розгледіти третю фігуру. Це скульптура Франциска Ксаверія, який був одним із батьків засновників ордену єзуїтів. У його честь і був освячений собор. У самого в костел на постаменті встановлена скульптура Христа з написом “Sursum corda”, що означає “Вознесем серця”. З цих слів починається євхаристійна молитва.