Дзвіниця Парафії собору

283

Пам’ятки в Дзвіниця Парафії собору, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Дзвіниця Парафії собору, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Хрісторождественскій собор – головний православний храм Липецька, він знаходиться на Соборній площі, яка протягом багатьох десятиліть була головною в місті. Він був збудований у 1842 році за проектом архітектора Томазо Адамини. У 1822 році було прийнято рішення про необхідність будівництва соборної дзвіниці, будівництво якої почалося через три роки і завершилося в 1835 році.

30-метрова дзвіниця Парафії собору була побудована в класичному стилі і була одним з найвищих будівель на території міста. На початку XX століття на соборній дзвіниці налічувалося вісім дзвонів, найбільший з яких був відлитий в 1859 році і мав вагу 489 пудів. Цей дзвін був перелитий заново в 1900 році, після чого його звучання покращився, а в 1970 році на дзвіниці з’явилися куранти, спроектовані місцевим майстром в. І. Неминущим і виготовлені годинниковому заводі в Петродворце.