Будівля Головпоштамту

390

Пам’ятки в Будівля Головпоштамту, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будівля Головпоштамту, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Будівля Головпоштамту міста Харкова розташоване на Привокзальній площі, недалеко від Управління південної ЗАЛІЗНИЦІ. Унікальність цієї пам’ятки радянської архітектури полягає в тому, що воно являє собою яскравий зразок конструктивізму, спроектований архітектором Мордвиным. Строгі геометричні форми, лаконічність ліній і кольору поєднуються з високою функціональністю будівлі.

Споруду було зведено у 1930-х роках, коли плоскі покрівлі, конструкції із залізобетону і стрічкові вікна вважалися самими передовими технологіями і матеріалами в будівельній сфері. Спочатку на вежі розташовувалися годинник, але, на жаль, циферблат не зберігся. Будівля харківського поштамту сильно постраждало у Велику Вітчизняну війну, але до 1950 році знову було відбудовано. В кінці минулого століття Головпоштамт ненадовго покинув свій будинок, але незабаром повернувся на Привокзальну площу в своє колишнє будівлю. Будівля Головпоштамту було реконструйовано всередині і зовні до чемпіонату Євро-2012.