Будинок письменників

257

Пам’ятки в Будинок письменників, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок письменників, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Будинок письменників, побудований за особистим наказом Сталіна, зводився як “письменницький містечко”, який повинен був об’єднати радянських авторів.

Будівництво велося з 1934 по 1937 рік під керівництвом архітектора І. Н. Миколаєва. Будинок побудований в стилі раннього сталінського ампіру, має шість різновисотні під’їздів від семи до дев’яти поверхів. З тридцятих за сімдесяті роки минулого століття в будинку проживали практично всі відомі літератори радянського часу. Наприклад, Борис Пастернак, Костянтин Паустовський, Михайло Пришвін, Агнія Барто, Веніамін Каверін, Всеволод Вишневський та багато інших.

Будинок письменників став героєм одного з віршів Пастернака, а також служив прообразом для М. Булгакова: саме будинок в Лаврушинському став знаменитим «Драмлитом», де проживав ненависний Маргариті критик Латунский, сгубивший Майстра. Саме тут, у квартирі Латунского, Маргарита влаштовує страшний погром.