Бородінський музей

255

Пам’ятки в Бородінський музей, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Бородінський музей, екскурсовод, замовити екскурсію,

Державний військово-історичний музей-заповідник Бородіно заснований в 1839 році. І сьогодні визнано одним із особливо цінних об’єктів культурної спадщини Росії. Знайомство з масштабною експозицією музею починається вже в будівлі залізничного вокзалу, де до 190-річчя великого бою була відкрита виставка «Бородинське поле. Його минуле і сьогодення», присвячена героям і подіям «минулих днів», в тому числі і боям в жовтні 1941 року.

Інтерес для відвідувачів представляє весь музейний комплекс, включаючи основну експозицію «Бородіно-битва гігантів» в центрі Бородінського поля у павільйоні біля батареї Раєвського і додаткові, але не менш цікаві експозиції, розташовані на території Спасо-Бородинського монастиря: «Бородіно в роки Великої Вітчизняної війни», «Будинок-музей ігумені Марії», «Герої роману «Війна і світ» на Бородінському полі», а також виставку «Військова художня іграшка».

У головній експозиції «Бородіно – битва гігантів» представлені справжні предмети, пов’язані з битвою. Тут ви побачите зброю і військове обмундирування солдатів обох армій, прапори, нагороди, штандарти, карти, різні документи та особисті речі учасників битви. А також картини, написані сучасниками і безпосередньо учасниками воєнних подій 1812 року.

Дуже цікава виставка «Військова мистецька іграшка», особливо для юних відвідувачів музею. Тут представлені також фігурки солдатів різних епох і макет одного з епізодів Бородінської битви, де кожен може розіграти, наскільки дозволить фантазія, будь результат битви.
У трапезній кімнаті Спасо-Бородинського монастиря розташувалася Військова галерея Бородінського поля з портретами генералів, офіцерів і солдатів російської армії. Всього представлено більше 70
таких портретів.

В експозиції «Будинок-музей ігумені Марії» відтворено інтер’єр житлових кімнат матінки Марії (Маргарити Михайлівни Тучкової в світі), засновниці Спаси-Бородінського монастиря.
Обов’язково варто відвідати і військово-історичне поселення «Доронино» на території музейного комплексу Бородіно, щоб достеменно дізнатися, як жили солдати і офіцери російської армії у період Вітчизняної війни 1812 року, і навіть спробувати на смак справжню військову кашу. В унікальній експозиції села XIX століття відтворений побут селян і військового люду того часу.

Варто зауважити, що по музею-заповіднику Бородіно можна прогулятися самостійно, але набагато цікавіше це робити з екскурсоводом, щоб враження та емоції від відвідування одного з найбільш важливих і цінних об’єктів культурної спадщини Росії були дійсно повними і незабутніми.