Благовіщенський собор

403

Пам’ятки в Благовіщенський собор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Благовіщенський собор, екскурсовод, замовити екскурсію,

Благовіщенський собор або собор Благовіщення Святої богородиці в Нижньому Новгороді, за Мельничному провулку, був побудований в 1648-1649 артіллю монастирських мулярів, під керівництвом соборного старця Вельямін Черсткина. Цей п’ятиглавий храм в Московському стилі – основа композиції Благовіщенського чоловічого монастиря, зведений за типом великих шестистовпних храмів. Бічні голови храму мають шлемообразную форми, центральна голова – цибулинних, всі вони оббиті міддю.

Протягом XVIII століття собор тричі переживав спустошливі пожежі. Останній пожежа 1767 року-був настільки сильний, що всередині собору вигоріли металеві зв’язки і обрушилася частина галереї. Це був час, коли Катерина II позбавила церкву земельних володінь і пільг. Ціле десятиліття монастир простояв порожнім, служба у ньому почалася лише в 1782 році, але після жовтневої революції 1917 року богослужіння знову припинилися.

Благовіщенський собор разом з іншими будівлями монастирського комплексу був повернутий Нижегородської єпархії в 1991 році. Були відновлені інтер’єри та іконостас собору, а в 1993 році відбулося його освячення. У 2004-2007 роках у Благовіщенському соборі пройшли реставраційні роботи. В даний час в соборі служба може проходити і в зимовий період. П’ятиярусний іконостас постійно поповнюється іконами, написаними в іконописній майстерні Благовіщенського чоловічого монастиря.