Бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

360

Пам’ятки в Бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Музеї, виставки
>

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека — заклад з багатою історією, в якій є моменти радості і страждання, героїзм і нове народження. Все почалося в 1902 році, коли, прагнучи вшанувати пам’ять Н. В. Гоголя, міська дума Вінниці прийняла рішення про створення бібліотеки. Робота закипіла — були виділені необхідні кошти, і вінницький архітектор Р. Е. Артинов почав роботу над проектом. У 1907 році обладнання будівлі було повністю завершено, і Бібліотека їм. Гоголя прийняла своїх перших читачів.

Після революції бібліотека стала центром ліквідації безграмотності, її бібліотечний фонд, помітно збільшився за рахунок націоналізації приватних колекцій. У 1925 році бібліотеці присвоєно ім’я К. А. Тімірязєва, через 5 років у неї включили науковий відділ, а в 1936 році установа розмістилася в новому триповерховому будинку.

Найтрагічніші роки бібліотека пережила під час фашистської окупації. При відступі німецькі війська її повністю спалили, знищивши до 300 тисяч книг. Вдалося врятувати лише невелику частину ресурсів, приховавши книги в підвалах бібліотечного відділу р. Муравйова.

Її відновлення продовжувалось до 1955 року. Вже через 10 років бібліотека стала наукової, крім звичайних двох відділів — читального залу міського абонемента були відкриті додаткові, в яких розмістилася література з різних галузей господарства, техніки, права, науки і мистецтва.
Зараз її фонд налічує 500 тисяч книг, 300 тисяч журналів, багату колекцію газетних і нотних видань. Тімірязєвка в числі перших надала відкритий доступ до цінних і рідкісних видань, оцифровав і виклавши їх на своєму сайті.

Завдяки своїй історії і значущості бібліотека ім. К. А. Тімірязєва стала культурним центром і гордістю Вінниці, її пам’яткою.