Архітектурно-етнографічний музей Хохлівка

384

Пам’ятки в Архітектурно-етнографічний музей "Хохлівка", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Архітектурно-етнографічний музей "Хохлівка", екскурсовод, замовити екскурсію,

Неподалік від села Хохлівка, на зеленому мисі, возвышающемуся над водами Камського водосховища, знаходиться мальовничий дерев’яний містечко – Архітектурно-етнографічний музей. Його експозиція розташувалася під відкритим небом і кличе відвідувачів поринути у світ гармонії, природи й народної культури.

Загальна площа музею “Хохлівка” становить 42 гектари, на яких можна побачити майже два десятки пам’яток архітектури, які датуються кінцем XVII – початком ХХ століття. Більшість з них відкриті для відвідування, пропонуючи здійснити подорож у часі і зануритися в атмосферу тих часів. Крім селянських будинків, в музеї представлені промислові будівлі, дерев’яні храми і навіть пожежна частина.

Ідея створення музею належить відомому пермському архітектору А. С. Терьохіну, який вперше озвучив свою ідею в 1966 році. Цю ініціативу підтримав ще Н.Н. Кукін, який запропонував розмістити музей дерев’яного зодчества поблизу села Хохлівка. До створення унікального музею приступили в 1969 році, а офіційне відкриття архітектурно-етнографічного музею відбулося в 1981 році.

Щороку музей “Хохлівка” стає місцем проведення барвистих свят: Троїцькі та Різдвяні гуляння, Масляна. Великою популярністю користується етно-футуристичний фестиваль “Камва”.